29 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

“Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael është zemërthyese”, Biden përsërit thirrjen për armëpushim

Presidenti amerikan Joe Biden tha se ai ka bërë thirrje për një “armëpushim të menjëhershëm” në Gaza ndërsa mbante një fjalim fillestar në Kolegjin Morehouse në Atlanta.

“Ajo që po ndodh në Gaza dhe Izrael është zemërthyese”, tha ai, raporton CNN.

“Është një krizë humanitare në Gaza. Kjo është arsyeja pse unë kam bërë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm – një armëpushim të menjëhershëm për të ndaluar luftimet dhe për të sjellë pengjet në shtëpi”, u shpreh Biden.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...