6.4 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Akil Gjakova i siguron medaljen e artë Kosovës në Kampionatin e Hapur Evropian

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova ka fituar medaljen e artë në Kampionatin e Hapur Evropian në kategorinë deri ne 73 kilogramë.

Për të arritur në finale, ai mposhti paraprakisht në gjysmëfinale rumunin Petru Pelivan.

Ai e mposhti me ‘waz-ari’ kundërshtarin italian Manuel Lombardo për t’i siguruar Kosovës medaljen e artë.

Kosova në këtë Kampionat u përfaqësua nga 4 garues ku tre prej tyre (Dardan Cena, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi) morën medaljen e bronztë, ndërsa Akili fitoi medaljen e artë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...