1.4 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Aksident i rëndë zinxhiror në Gjermani, humbin jetën dy persona

Të paktën dy persona humbën jetën në një aksident zinxhiror mes kamionit dhe disa mjeteve tjera motorike, në afërsi të qytetit gjerman Magdeburg.

Incidenti ndodhi rreth orës 12:15, kur shoferi i kamionit që transportonte materie të rrezikshme goditi tre kamionë tjerë, e më pas kamionin e pestë i ngarkuar me kontejner me azot, transmeton Telegrafi.

Pas përplasjes ka ndodhur një aksident zinxhiror, ku nga përplasja e fuqishme kamionët u përfshinë nga zjarri dhe u zgjerua deri te ai që transportonte materie të rrezikshme.

Bombolat me gaz që ishin ngarkuar kanë filluar të shpërthejnë njëra pas tjetrës, e një re tymi të zi u ngrit në qiell, derisa shoferët vraponin për t’i shpëtuar më të keqes.

Disa vetura që ishin afër u dëmtuan, kurse Bild raporton se policia nuk ka mundur për disa minuta t’i afrohej vendit të ngjarjes për shkak të rrezikut të madh. Reklama

Të paktën dy shoferë kamioni humbën jetën, kurse një tjetër ka pësuar lëndime të rënda. Nga policia bëjnë të ditur se kanë frikë se do të gjejnë edhe trupa tjerë të pajetë/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...