15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Pejë, vdes një person

Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e sotme në Sllatinë ku u përfshi një automjet. Për pasojë, shoferi i automjetit ka vdekur.

Lajmin  për media e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Baki Kelani.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion.

“Sot, në mesditë është raportuar për një aksident trafiku të ndodhur në Rrugën Pejë-Prishtinë, konkretisht në Sllatinë. Në këtë rast është përfshirë një automjet, në të cilin drejtuesi i mjetit ka ndërruar jetë, vdekjen e të cilit e kanë konstatuar mjekët kompetent. Në lidhje me rastin në vendngjarje kanë dalë njësitet relevante policore, ekipi mjekësor dhe prokurori kompetent, përderisa trupi i pajetë është dërguar në IML”, ka thënë ai./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...