2.7 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Aksidenti i pazakontë në Pensilvani, vetura përfundon në katin e dytë të një shtëpie

Një aksident në Pensilvani është bërë kryefjalë e mediave për shkak të lartësisë në të cilën përfundoi mjeti që doli nga rruga.

Në fotot që qarkullojnë në media shihet se makina ka përfunduar “e ngulur” në katin e dytë të një shtëpie, ndërsa zyrtarët po e konsiderojnë aksidentin si një “veprim të qëllimshëm”.

Policia e gjeti makinë gri të futur brenda katit të dytë të shtëpisë në qytetin e Lewistown.

Zyrtarët nuk kanë dhënë detaje për mënyrën sesi automjeti përfundoi në katin e dytë, por kanë nisur përgatitjen e akuzave ndaj shoferit.

Dyshohet se tre persona ishin brenda shtëpisë në momentin e përplasjes, por askush nuk u lëndua. Shoferi pas përplasjes doli në çati dhe më pas u dërgua në spital pasi kishte marrë lëndime.

Ndërkohë, departamenti i zjarrfikësve tha se iu deshën rreth tre orë punë për të larguar makinën nga kati i dytë./A2CNN

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...