11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Aksidentohet në Berlin autobusi Beograd-Stokholm, 19 të lënduar – disa në gjendje të rëndë

19 persona të cilët me autobus po udhëtonin nga Beogradi për në Stokholm, kanë përfunduar të lënduar si pasojë e një aksident trafiku.

Nëntë prej tyre siç raporton një medium norvegjez, janë në gjendje të rëndë, ka konfirmuar policia, përcjell Klankosova.tv.

Në mesin e të lënduarve janë pasagjerë nga Serbia, Suedia, Gjermania dhe Izraeli.

Policia thotë se autobusi ka dalë nga rruga në Schwnwald, rreth 50 kilometra në jug të Berlinit dhe është përmbysur.

Disa nga të lënduarit me helikopter janë dërguar menjëherë në spitalet aty pranë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...