27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Aksion i Prokurorisë dhe ATK-së në veri

Policia e Kosovës në  bazë të informacioneve të pranuara se në disa biznese në veri të vendit është duke u zhvilluar veprimtari e kundërligjshme , me autorizim të prokurorit policia ka ndërhyrë dhe të njëjtat janë duke u kontrolluar

Në këtë aksion janë edhe zyrtarë të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK).Lajmin për media e bërë të ditur Veton Elshani  Zëvendës drejtor i Policisë në rajonin e Mitrovicës. 

Poashtu ai tha se në këtë aksion janë edhe Administrata Tatimore e Kosovës.

“Në bazë të informacioneve të pranuara se në disa biznese në Veri të vendit është duke u zhvillu veprimtari e kundërligjshme, me autorizim të prokurorit kemi ndërhy dhe të njëjtat jemi duke i kontrollu. Me neve është edhe ATK”, tha Elshani /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...