8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Aktakuzë kundër tre serbëve, në mesin e tyre një person zyrtar

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur aktakuzë kundër serbëve B.B., B.M., dhe S.M, për shkak të dyshimit për veprat keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar, falsifikim i dokumentit zyrtar dhe veprën penale deklarimet e rreme sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

I pandehuri B.M., ka kryer veprën penale dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprës penale dhe deklarimet e rreme. Ndërsa, i pandehuri S.M., ka kryer veprën penale dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprës penale dhe deklarimet e rreme.

Prokurori i Shtetit me rastin e ngritjes se aktakuzës, i ka propozuar gjykatës që të pandehurit të shpallen fajtorë dhe të dënohen sipas ligjit.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...