8.6 C
Pec
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Aktori amerikan Robert Blake vdes në moshën 89-vjeçare

Aktori amerikan, Robert Blake, ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

Ai ishte i njohur për rolin e detektivit Tony Baretta në vitet ’70.

Blake gjithashtu luajti në “In Cold Blood” dhe “Judgment Day: the John List Story”.

Por, karriera e tij u la në hije nga procesi gjyqësor dhe lirimi i tij për vrasjen e gruas së tij, Bonny Lee Bakley, në vitin 2001./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...