21.5 C
Pec
E martë, 21 Maj, 2024

Aktori pejan, Armend Baloku me “Lahuta e Malcisë” në New York

Kryevepra e At Gjergj Fishtës, “Lahuta e Malësisë”, disa prej vargjeve të epit shqiptar do të kumbojnë në Bronxville të New Yorkut.

Aktori pejan Armend Baloku është gati ti jap publikut amerikan dhe shqiptarëve që jetojnë në SHBA një pjesë të ‘shpirtit shqiptar’, epopenë e kombit.

Premiera do të shfaqet në Bibliotekën Publike të Bronxville-it.

Kjo shfaqje është organizuar nga Teatri PM dhe Albanian American Club of Westchester./Njeshi/

Postimi i Z.Balokut, detajet e ngjarjes, vendi dhe ora:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...