18.6 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Al Green ripërpunon këngën e Lou Reedit

Këngëtari i respektuar amerikan, Al Green, e ka kënduar këngën e Lou Reedit, “Perfect Day”.

Kjo këngë është e para që këngëtari, tekstshkruesi dhe producenti e ka regjistruar në këto pesë vjetët e fundit.

Projekti i tij vjen pesë vjet pasi ai e kishte përpunuar këngën e Freddy Fenderit, “Before the Next Teardrop Falls”, e cila ishte publikuar dy vjet pas regjistrimit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...