-5.8 C
Pec
E diel, 23 Janar, 2022

‘Aldex Qeramika’, bursa studentëve të Edukimit, Ekonomikut dhe Filozofikut

Për nderë të Festës së shumëfishtë kombëtare, 28 Nëntorit, Kompania e njohur “Aldex Qeramika” u ka dhuruar bursa studentëve të Fakultetit të Edukimit, Fakultetit Ekonomik dhe atij Filozofik të Universitetit të Prishtinës.

Lajmi u bë i ditur nga vet kompania, që është pronë e Prof.Dr. Ethem Çekut.

“Këto bursa u dhanë për t’i mbështetur dhe për t’i motivuar studentët tanë, që janë e ardhmja e vendit. Urime Festat e Nëntorit!”-thuhet mes tjerash në njoftim.

Njoftimi i plotë:

“Për nder të festave të Nëntorit, “Aldex Qeramika” u dhuroi bursa studentëve të Fakultetit të Edukimit, Fakultetit Ekonomik dhe atij Filozofik të UP-së.

Këto bursa u dhanë për t’i mbështetur dhe për t’i motivuar studentët tanë, që janë e ardhmja e vendit. Urime Festat e Nëntorit!”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...