15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Ali Berisha: Ai komb që nuk investon në arsim është i destinuar të dështojë

Kryetari i AAK-së në Pejë dhe ish-kryetar i kësaj komune Ali Berisha, ka uruar kuadrin arsimor me rastin e 7 Marsit – Ditës së Mësuesit.

Në urimin e tij, Berisha shkruan se ai komb që nuk investon në arsim është i destinuar të dështojë.

Postimi i plotë:

‘Arma më efikase për avansim të një vendi është arsimi. Ai komb që nuk investon në arsim është i destinuar të dështojë. Urime dita e mësuesit të gjithë mësimëdhenësve të kombit tonë!’.-shkruan Ali Berisha./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...