20.6 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Ali Berisha: Beteja e Loxhës tregoi se nuk ka ushtri të pamposhtur

26 vjetorin e Betejës së Loxhës, e ka kujtuar sot edhe Kryetari i AAK-së në Pejë dhe ish-kryetar i kësaj komune Ali Berisha.

Berisha me një delegacion partiak, ka bërë homazhe dhe nderime tek lapidari i këtij fshati, nga ku ka thënë se përballë vullnetit të popullit për liri nuk ka ushtri të pamposhtur.

Postimi i plotë:

Ndër betejat e lavdishme ku u manifestua guximi, vetmohimi e uniteti i luftës sonë për liri është Beteja e Loxhës.

Ndër betejat ku u dëshmua që përballë vullnetit të popullit për liri nuk ka ushtri të pamposhtur.

Sot në nderim të kësaj beteje.

Lavdi e nderim heronjëve dhe dëshmorëve të Betejës së Loxhës!

Lavdi dëshmorëve te kombit!’-shkruan Ali Berisha./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...