22.6 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Alvaro Morata vendos për të ardhmen e tij

Pavarësisht se konkurroi në Euro 2024 me Spanjën, Alvaro Morata dha siguri për të ardhmen e tij këtë të martë, ai ka vendsour të qëndrojë në Atletico Madrid.

Në Instagram , sulmuesi publikoi një foto të tij të veshur me pajisjet e klubit madrilen dhe shkroi: “Nuk mund ta imagjinoj se çfarë kam për të fituar me këtë fanellë dhe nuk do të ndalem derisa ta arrij atë”.

Për më tepër, ky publikim është bërë në bashkëpunim me klubin , ndaj ka gjasa që lojtari të vazhdojë të mbrojë fanellën e skuadrëz edhe sezonin e ardhshëm.

Sulmuesi 31-vjeçar ka kontratë me klubin deri në vitin 2027 dhe madje po vjen nga sezoni më i mirë i karrierës së tij, sa i përket golave ​​të shënuar – ai shënoi 21 në 48 ndeshje në 2023/24./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...