11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Ambasada e Francës feston ditën ndërkombëtare të frankofonisë

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Frankofonisë, dhe në kuadër të javëve të Frankofonisë në Kosovë sot në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, Ambasada e Francës feston ditën ndërkombëtare të frankofonisë. 
 
Me këtë rast, ngjarje të ndryshme janë organizuar në Prishtinë, nga OJQ Play International bashkëpunim me mbështetëjen e Ambasadës së Francës dhe Aleancën Franceze të Prishtinës. 
 
Play International është organizatë franceze e cila nga viti 2002 ka punuar në Kosovë për të lehtësuar pajtimin ndëretnik dhe përfshirjen sociale nëpërmjet aktiviteteve sportive të rinisë.  Këtë pasdite, ju jeni të ftuar të zbuloni aktivitetet e OJQ-së në Sheshin Zahir Pajaziti. 
 
Aktivitetet do të zhvillohen në bashkëpunim me nxënësit e Shkollës Fillore Elena Gjika në Prishtinë

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...