5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Ambasada e SHBA-së ul flamurin në gjysmështizë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka ulur flamurin në gjysmështizë në nder të rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në një sulm me armë të dielën në veri të vendit.

Nga kjo ambasadë është thënë se i bashkohen institucioneve të Kosovës në zi për humbjen e këtij zyrtari policor.

“I bashkohemi institucioneve të Kosovës në zi për humbjen e rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku. Sot, flamuri ynë në Ambasadën Amerikane është ulur në gjysmështizë për nder të tij”, thuhet në njoftim.

Në orët e para të së dielës Policia e Kosovës është sulmuar nga disa individë në Banjskë të Zveçanit. Një zyrtar policor dhe tre prej sulmuesve janë vrarë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...