3.8 C
Pec
E martë, 28 Mars, 2023

Ambasadori amerikan në takim me presidenten Osmani, diskutohet për dialogun

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier.

Sipas Presidencës së Kosovës në takim është biseduar për zhvillimet e fundit, përfshirë dialogun me Serbinë.

Gjithashtu në këtë takim theksohet se është diskutuar për bashkëpunimin ndërshtetëror dhe koordinimin e vazhdueshëm në mes të institucioneve të Kosovës dhe SHBA-së.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...