15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Ambasadori francez viziton Qendrën e Votimit në Mitrovicë të Veriut

Ambasadori francez, Oliver Guerot, vizitoi Qendrën e Votimit në Komunën e Mitrovices se Veriut.

Në katër komunat veriore, është duke vazhduar procesi i votimit për shkarkimin e kryetarëve, raporton Klan Kosova.

Numri i Qendrave të Votimit në komunën e Zubin Potokut është 5, Leposaviqit 8, në Zveçan 5 dhe në Mitrovicën e Veriut 5.

Në përgjithësi, numri i Qendrave të Votimit në këto katër komuna është 23, me gjithsej 63 vendvotime. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...