5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Ambasadori Kosnett: “Bechtel-Enka, shembull për punë të klasit botëror”

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett ka vizituar gjatë ditës punimet në autostradën që lidhë Prishtinën me Shkupin.

Ai është shprehur i kënaqur me ecurinë e punimeve nga kompania Bechtel-Enka, shkruan Indeksonline. Në rrjetin twitter ai ka postuar këtë mesazh:

“Sot vizitova autostradën së bashku me bashkëshorten Alison. Punë e klasit botëror nga Bechtel-Enkas dhe fuqisë së madhe lokale të punëtorëve. Rruga 6 është çelësi për ekonomik më të mirë dhe integrim të Koovës në regjion. Duke pritur së shpejti kompletimin e projektit” thuhet në postimin e Kosnett. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...