27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë uron Kurban Bajramin

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, ua ka uruar besimtarëve myslimanë Kurban Bajramin.

Ajo ka uruar të gjithë njerëzit që festojnë në Izrael, Kosovë dhe kudo në botë, duke shkruar në disa gjuhë të ndryshme.

“Gëzuar festën e Bajramit të Vogël të gjithë miqve që po festojnë në Izrael, Kosovë dhe anekënd botës! Me fat Bajramin e Vogël! Bajram Sherif Mubarek Olsun! Bayramınız kutlu olsun! Bahtalo o Kurban Bajrami! Eid Mubarak!”, ka shkruar ambasadorja Ziv në urimin e saj në platformën “X”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...