7.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Amir Rrahmani merr çmimin “Fadil Vokrri”

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) është duke mbajtur sonte ceremoninë “Laureatët 2023”.

Në këtë ceremoni është ndarë edhe çmimi “Fadil Vokrri”, që i takon futbollistit me arriturat më të mira me ekip dhe kombëtare.

Ky çmim u fitua nga kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani.

Kujtojmë se Rrahmani këtë vit fitoi titullin e kampionit në Serie A me Napolin.

Me Kosovën nuk arriti që të sigurojë kualifikimin për në “Euro 2024”.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...