31.7 C
Pec
E premte, 19 Korrik, 2024

Anglia fiton me mund të madh pas vazhdimeve ndaj Sllovakisë

Anglia është çerekfinalistja e katërt e Euro 2024.

“Tre Luanët” triumfuan pas vazhdimeve 2:1 ndaj Sllovakisë në një ndeshje të vështirë për ta.

Ivan Schranz fillimisht kaloi Sllovakinë në epërsi në minutën e 25-të të takimit.

Më pas, dominimi ishte i tëri i Anglisë, por që nuk arritën ta thyenin mbrojtjen sllovake, të udhëhequr nga Milan Skriniar.

Megjithatë, goli eventualisht erdhi në minutën e pestë shtesë.

Ishte Jude Bellingham që shënoi gol akrobatik për ta barazuar ndeshjen.

E me të nisur vazhdimet, Anglia shënoi edhe golin e epërsisë që në fund doli edhe gol i fitores dhe kualifikimit.

Në çerekfinale, Anglia do të përballet me Zvicrën, që dje e eliminoi Italinë

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...