9.3 C
Pec
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Anulohet protesta e paralajmëruar për nesër në Mitrovicë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë, Faruk Mujka, ka njoftuar nepërmjet një shkrimi në rrjetin social Facebook se protesta me moton”TUNELI I BLLOKUAR, MITROVICA E NGUJUAR” e thirrur për nesër nga VV për tunelin e bllokuar nuk do të mbahet.

Sipas tij ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka dhënë një premtim publik për rregullimin e këtij tuneli.

“Fatmirësisht përgjegjësit e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, në krye me ministrin Pal Lekaj, duke e ditur seriozitetin e angazhimin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe këmbënguljen e qytetarëve kanë reflektuar menjëherë dhe pas dy ditësh nga paralajmërimi i protestës kanë rifilluar punimet në sanimin e tunelit me premtim publik se do të përfundoj për 25 ditë”.

Mujka me këtë rast shtoi se i pari i Infrastrukturës ka kërkuar që kjo protestë të mos përdoret politikisht, dhe të mos pengohen punimit.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...