4.8 C
Pec
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Apple do të nisë prodhimin e iPhone 14 në Indi

Apple thotë se ka filluar të prodhojë modelin iPhone 14 në Indi, derisa diversifikon zinxhirët e saj të furnizimit larg Kinës.

Kompania prodhon shumicën e telefonave të saj në Kinë, por ka zhvendosur një pjesë të prodhimit jashtë vendit pasi tensionet rriten midis Washingtonit dhe Pekinit.

Politikat ‘zero-COVID’ të Kinës, që kanë shkaktuar bllokime të përhapura, kanë shkaktuar gjithashtu ndërprerje të mëdha për bizneset gjatë pandemisë.

Gjiganti i teknologjisë prezantoi iPhone-in e tij më të fundit në fillim të këtij muaji.

“Linja e re e iPhone 14 prezanton teknologji të reja inovatore dhe aftësi të rëndësishme sigurie. Ne jemi të ngazëllyer që do të prodhojmë iPhone 14 në Indi”, tha Apple në një deklaratë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...