4.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Apple lanson iPad Air dhe iPad Mini – Gjithçka që duhet të dini

Një javë para se të pritej të “hiqej perdja” në një shërbim të gjatë të transmetimit të videos në një ngjarje më 25 mars, Apple lansoi dy iPad të rinj.

Me etiketë 440 euro, iPad Air përmban një ekran 10.5-inç retinë dhe të njëjtin procesor A12 Bionic të përdorur në iPhone XS. Modelet e reja tani janë në dispozicion për parapagim dhe do të jenë në dyqane javën e ardhshme.

iPad Mini, i cili do të posedojë çmimin 350 euro, do të zëvendësojë iPad Mini 4, i cili është lënë pothuajse i pandryshuar nga kompania gjigante që nga debutimi i tij, përkatësisht viti 2015.

Sido që të jetë, iPad Air posedon 64-256GB kapacitet ruajtje, kamerë të pasme 8 megapiksel, me atë të përparme prej 7 megapiksësh, si dhe vlerësohet që bateria e tij do të zgjasë 10 orë.

Krahas Air, iPad Mini posedon 64-256GB kapacitet hapësirë, ‘Touch ID’, pikselët e njëjtë me iPad Air në të dy kamerat, gjersa nuk bërë asgjë e ditur për kapacitetin e baterisë së tij.


Kompania gjithashtu dëshiron të mbajë fokusin e ngjarjes së javës së ardhshme, në shërbimin e saj të ri ‘video streaming’.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...