20 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Apple liron katër seri të telefonave

Tani që iPhone 14 ka dalë në treg, Apple po shkurton linjën e saj të iPhone në një lëvizje të pritshme.

Që nga momenti i shkrimit, Apple nuk po ofron më telefonat: iPhone 11, iPhone 12 mini, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max. Pra, të gjithë iPhonet e mësipërm janë ndërprerë zyrtarisht.

Mund të duket e çuditshme që Apple do të ndërpresë dy nga telefonat e saj të nivelit më të lartë që janë vetëm një vit të vjetër. Sidoqoftë, lëvizja pasqyron saktësisht të njëjtat shkurtime që Apple bëri vitin e kaluar me ndërprerjen e iPhone 12 Pro dhe Pro Max, raportoi tomsguide.

Nëse jeni ende duke kërkuar për një nga këta telefona, do t’ju duhet të shkoni te një shitës me pakicë i palëve të treta si Amazon, i cili duhet të vazhdojë t’i shesë ato derisa të jenë jashtë stokut.

Mes modeleve, Apple po e mban në qarkullim ende iPhone 13 që është një nga telefonat më të mirë. Çmimi i tij ka rënë me daljen e serisë së re, ashtu si edhe iPhone 13 mini.

iPhone 12 po ashtu është në qarkullim me çmim më të lirë, si dhe iPhone SE 2022 i cili është i qasshëm por ekrani i tij është më i vogël.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...