13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Arbëreshët në Itali janë duke festuar Pashkët (pamje ekskluzive)

Arbëreshët e Italisë po festojnë Pashkët.

Arbëreshët, krahas riteve fetare, ruajnë edhe lidhje e forta të prejardhjes së tyre. Prej më shumë se 500 vitesh në Itali, ata kanë ruajtur veshjet popullore si dhe kulturën.

Fotot:Piana degli Albanesi – Hora e Arbëreshëvet

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...