5.5 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Arbëreshët në Kalabri, ruajtja e gjuhës, kulturës dhe identitetit për shekuj është frymëzim dhe shembull

Ministria e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ndodhet për një vizitë në Kalabri të Italisë, ndërkaq gjatë vizitës atje ka takuar arbëreshë.

Gërvalla në një postim në Facebook shkruan se ruajtja dhe trashëgimia e gjuhës, kulturës dhe identitetit për kaq shekuj është frymëzim dhe shembull edhe për mërgatën dhe diasporën tonë.

Ministrja thekson tutje se ruajtja dhe trashëgimia e gjuhës, kulturës dhe identitetit për kaq shekuj është frymëzim dhe shembull edhe për mërgatën dhe diasporën tonë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...