9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Ardian Kozniku dhe Ante Mise në Kuvajt, Al-Arabi në kreun e tabelës

Legjenda e futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, si ndihmës trajner në skuadrën Al-Arabi SC në Kuvajt, po i shijon rezultatet e ekipit duke u renditur në vend të parë.

Kozniku është ndihmës i trajnerit Ante Mise, derisa skuadra Al-Arabi SC është lidere në elitën e futbollit të Kuvajtit dhe me fitoren e fundit ndaj Al-Nasr- Al-Arabi 0-1, renditet në kreun e tabelës me 11 pikë .

Ardian Kozniku për “Radio 1” dhe portalin “Njeshi” është shprehur i kënaqur me rezultatin e deri tanishëm, ndërsa theksoi pritjet e tij për klubin ” Synimet e klubit janë që të arrijmë rezultate sa më të mira dhe të mbetemi në kreun e tabelës”, tha ai.

Kozniku gjatë karrierës së tij ishte trajner te skuadra e Shkëndijës në Maqedonin e Veriut, derisa ka luajtur për skuadra si:

1984: KF “Vëllaznimi” ?

1988: KF “Prishtina” 58 (17)

1990: NK “Hajduk Split” 98 (44)

1994: AS “Cannes” 55 (20)

1996: “Le Havre” AC 30 (6)

1997: “Apoel” FC 11 (12)

1998: SC “Bastia” 12 (5)

2000: NK “Dinamo Zagreb” 28 (5)

2001: FC “Kärnten” (Austri) 7 (0)

2002: NK “H. Dragovoljac” 11 (2)

Gjithsejt: 310 ndeshje, 111 gola!

Reprezentues i Kroacisë

1994 1998 Kroacia 7 (2)

Medalja e bronztë

Botërori “Franca’98”   /Njeshi/

Tabela:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...