8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Arrestohen dy burra në Deçan për dhunë në familje, në shtëpi iu gjetën armë dhe fishekë

Dy burra janë arrestuar në Deçan,  pasi që kanë sulmuar verbalisht dhe kanosur dy anëtarë të familjes në mashkull dhe një femër. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve janë gjetur  dhe sekuestruar  armë dhe fishekë.

“Deçan / 03.01.2024 – 23:20. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë për shkak se i kishin sulmuar verbalisht dhe kanosur viktimat një mashkull dhe një femër kosovare. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve janë gjetur dhe sekuestruar një AK 47 pa leje, një pushkë e gjatë me leje, një pistoletë me leje si dhe 174 fishekë kalibrash të ndryshëm.  Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...