8.2 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Arrestohen nëntë persona që ishin në kërkim, njëri prej tyre u kap në Aeroportin e Prishtinës

Policia e Kosovës vazhdimisht është e angazhuar në identifikimin dhe arrestimin e personave që kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka arritur të arrestojë nëntë persona të cilët ishin në kërkim në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata.

Arrestimi i tyre u bë në Merdarë, Obiliq, Prishtinë dhe në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”

Njoftimi i policisë:

PKK Merdare 20.12.2023 – 00:30. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

Fsh. Milloshevë, Obiliqi 20.12.2023 – 09:30.Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

Rr. Shkupi, Obiliq 20.12.2023 – 08:56. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

Rr. Ahmet Krasniqi, Prishtinë 20.12.2023 – 01:00. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

Rr. Orikumi, Prishtinë 20.12.2023 – 00:20. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

Fsh. Breznicë, Obiliq 20.12.2023 – 19:00. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

ANP-Adem Jashari 20.12.2023 – 15:50. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

Prishtinë 20.12.2023 – 15:50. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar.

Rr. Bajram Bahtiri-Prishtinë, 20.12.2023-22:20. Në bazë të urdhëresës së gjykatës, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...