4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Arrestohet i dyshuari që tentoi të fuste municion në Kosovë

Është arrestuar një person i cili dyshohet se tentoi të fuste municion në Kosovë,

Të dyshuarit i janë konfiskuar 577 fishekë, 375 euro, 1 telefon mobil dhe 1 automjet.

“Sot, më datë 28.09.20213 rreth orës 10:45,  në hyrje të Republikës  së  Kosovës nga  Republika e Shqipërisë,  në  Vërmicë,  është ndaluar automjeti  ‘golf’  me targa vendore me drejtues E.M., (1986) m/k. Zyrtarët policorë në bashkëpunim me zyrtarët doganorë, gjatë kontrollit, në pjesën e pasme të automjetit kanë vërejtur një qese në të cilën kishte pasur sasi të municionit”, thuhet në komunikatën e policisë.

Policia ka bërë të ditur se i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Në total janë konfiskuar: 577 ( pesëqind e shtatëdhjetë e shtatë )  fishekë të kalibrit 7.62 mm, 375 ( treqind e shtatëdhjetë e pesë ) euro, 1 telefon  mobil, 1 automjet VW. Është njoftuar prokurori kujdestar i PTH -Prizren, ku me urdhër të tij është iniciuar rasti  “Blerje, shpërndarje, furnizim apo shitje e paautorizuar e armëve dhe municionit”, thuhet tutje në komunikatë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...