3.8 C
Pec
E martë, 24 Janar, 2023

Arrestohet një person për kanosje ndaj zyrtarëve policorë në Pejë

Një person është arrestuar të martën në Pejë, pasi dyshohet se ka kanosur zyrtarët policorë teksa të njëjtit ishin duke i shqiptuar fletë-gjobë për kundërvajtje në komunikacion.

Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur në rrugën “Eliot Engel”, rreth orës 11:40.

“I dyshuari fillimisht nё shenj revolte kishte shkelmuar veturën e Policisë, për veprimet e bëra i dyshuari ёshtё shoqëruar nё Stacionin Policor nё Pejё, dhe gjatё intervistimit ka vazhduar me paknaqёsitё e tij duk i kanosur zyrtarët policorë”, thuhet në komunikatën për media.

Lidhur me rasti ёshtё njoftuar Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar qё i dyshuari tё ndalohet për 48 orë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...