25.7 C
Pec
E enjte, 13 Qershor, 2024

Arrestohet një rus në Grizhan të Zveçanit, hyri në Kosovë ilegalisht

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një rus në fshatin Grizhan të Zveçanit, pasi i njëjti pasi që gjatë legjitimimit të dokumenteve dhe verifikimit në sistem hyrje-dalje kufitare, i dyshuari nuk figuron se ka hyrë në RKS në mënyrë të rregullt.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Ai është arrestuar në mëngjesin e së premtes./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...