4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Arrestohet një serb në pikën kufitare në Jarinjë, në pronën e tij gjendet një armë e sasi municioni

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha tha në një konferencë për media se sot në pikën kufitare në Jarinjë është arrestuar një person, ndërsa gjatë bastisjes në shtëpinë e tij është gjetur një armë e sasi municioni.

Ai tha se mbetet për t’u parë nëse aktiviteti i këtij personi lidhet me sulmin e para një jave.

“Ka ndodhur arrestim në Jarinjë. Po ashtu policia ka kryer bastisje në pronën e tij dhe është gjetur një armë dhe sasi municioni. Është në proces. Besoj se i dyshuari do të shkojë në paraburgim për 48 orë. Do të shihet historia e tij e mundshme me sulmin e 24 shtatorit”,tha Hoxha.

Për këtë arrestim reagoi parprakisht Lista Serbe dhe e ashtuquajtura zyrë për Kosovën në qeverinë serbe, duke e quajtur arrestimin persekutim ndaj serbëve.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...