5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Arrestohet pjesëtari i BIA-s serbe, akuzohet për sulm ndaj rendit kushtetues të Kosovës

Serbia vazhdon të tentojë që përmes njerëzve të infiltruar në Kosovë të ndikojë si tek serbët e Kosovës po ashtu edhe të nxis tensione në vendin tonë.

Së fundi, një serb, pjesëtarë i sigurimit shtetëror të Serbisë  është arrestuar në Gjilan.

Merret  vesh së bëhet fjalë për Srba Antiq, pjesëtar i BIA-s i cili akuzohet për sulm kundër Rendit Kushtetues të Kosovës. Antiqit i është zënë edhe një revole, ndërsa është paraqitur rrejshëm si kryetar i Organizatës “Diabeti”. Arrestimin e tij dhe caktimin e paraburgimit prej 1 muaj.Lajmi eshte  konfirmuar edhe nga Gjykata Themelore në Gjilan.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...