5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Arsyeja e mungesës së Leonardo Di Caprio në Oscars 2024

Së fundmi është zbuluar arsyeja e muungesës së Leonardo DiCaprio nga Oscar Awards 2024.

Ndërsa ishte gjithmonë mbështetës i natës së madhe dhe filmit të tij të nominuar, Killers of the Flower Moon, ai po xhironte  filmin e tij të ri Paul Thomas Anderson në kohën e shfaqjes, mësoi ET.

DiCaprio u konsiderua gjerësisht i përbuzur kur ai nuk u nominua për aktorin më të mirë për rolin e tij të Ernest Burkhart në Killers of the Flower Moon. Në vend të kësaj, Bradley Cooper, Colman Domingo, Paul Giamatti, Cillian Murphy, Jeffrey Wright u nominuan, me aktorin e  Oppenheimer që doli fitues.

Ndërsa DiCaprio nuk u njoh për punën e tij në filmin e Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon fitoi 10 nominime. Në mesin e tyre ishte edhe  Lily Gladstone, e cila u nominua për aktoren më të mirë. Ky çmim përfundimisht shkoi për Emma Stone.

Pavarësisht se fitoi nominimin e tretë nga çdo film, Killers of the Flower Moon përfundoi natën e Oscars pa marrë asnjë çmim.

Kur ET foli me DiCaprio-n në Gala e Çmimeve të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Palm Springs në janar, ai reflektoi për famën e tij.

“A jam mësuar me të? Nuk është pjesë e jetës sime të përditshme, por në fakt u befasova tepër nga pjesëmarrja,” tha DiCaprio, përpara se të tregonte pse Killers of the Flower Moon ishte “një histori tepër e rëndësishme për t’u treguar. ”

“Ky ishte një kapitull i errët i historisë amerikane dhe ne shpenzuam shumë vite për t’u përpjekur ta tregonim siç duhet këtë histori. Ne jemi shumë mirënjohës, jo vetëm për komitetin Osage që na përqafoi dhe na tregoi historinë e tyre, por për të gjithë aktorët që ndihmuan në formimin e të gjithë narrativës së këtij filmi.”/Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...