9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Asambleja Komunale e Pejës, sot mbanë seancë të jashtëzakonëshme

Pas shqetësimeve të ngritura nga banorët e Rugovës, dhe të komunës së Pejës, si dhe organizatave joqeveritare rreth ndërtimit të hidrocentraleve në Lumbardh, Asambeistët e Komunës së Pejës, sot prej orës 10.00 mbanë seancë të jashtëzakonëshme.

Para takimit të sotëm, grupet parlamentare janë dakorduar të kenë një deklaratë të përbashkët, dhe sot pritet që unanimisht të gjitha subjektet politike të qëndrojnë kundër ndërtimit të hidrocentraleve në shtratin e Lumbardhit.

Kryeministi i Kosovës, Ramush Haradinaj, të hënë e kësaj jave publikisht ka mbështetë banorët e trevës së Rugovës dhe të komunës së Pejës, duke ndaluar të gjitha veprimet të cilat mund të ndërmerren në drejtim të ndërtimin e hidrocentraleve në Lumbardh.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...