21.3 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Asllani për Radio 1: Do të bëhet vlersimi i dëmeve nga fatkeqësia natyrore që goditi qytetin

Nënkryetari i Pejës, Fatmir Asllani ka folur sot në Mëngjesi në Radio 1 me Venera Berisha – Morina për situatën e fundit me vërshimet në qytet.

Ai ka thënë se Shtabi Emergjentë është në detyrë. Ndërsa institucionet tjera po vazhdojnë me pastrimin e rrugëve dhe pastrimin e kanaleve nga mbetjet.

Ai theksoi se do të nisin edhe me vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga reshjet e shiut.

Asllani shtoj se Shkollat në Komunën e Pejës do të vazhdojnë procesin mësimor përveç Shkollës “Asdreni”.

Në Pejë si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut u shkaktuan vërshime të cilat morën jetën e dy personave, një gruaje dhe djalit të saj pesëvjeçar. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...