7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Asnjë fjalë për Astrit Deharin, ju (PDK) i keni duart e lyme me gjak”, shpërthimet e Haxhiut ndaj Berishës

Deputeti nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha dhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, kanë pasur një përplasje mes vete për rastin Dehari. Pas fjalimit të Hisen Berishës, ministrja Haxhiu ngreh zërin dhe akuzon rëndë deputetin. Ministrja i thotë se ju (PDK), i keni duart e lyme me gjak dhe sipas saj nuk kanë të drejt të flasim për rastin Dehari sepse vdekja e tij ka ndodh në kohën sa PDK ishte në pushtet, raporton Ekonomia Online.

“Shumë leht e keni bo me fol për Astrit Deharin. Marre marre. Nuk e keni provu nën lëkurën e jauj. Juve jau kisha ndalu me ligj me fol për Astrit e Arbnor Deharin. Ju keni qenë në qeveri kur është vra Astrit Dehari. Asnjë fjalë për Astrit Deharin. Ju i keni duart e lyme me gjak. Marre, duhesh me pas pak ftyrë”, janë fjalët që ministrja u degjua duke i thënë në Kuvend.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...