-0.1 C
Pec
E premte, 27 Janar, 2023

Asociacioni i Komunave të Kosovës: Rritja e tatimit në pronë nuk vjen nga komunat

Asociacioni i Komunave të Kosovës njofton se rritja e çmimit të faturës për tatim në pronë nuk vjen nga komunat.

“Ajo çka është varur nga Komunat nuk ka ndryshime, sepse ato mbeten të përkushtuara që të mos bëjnë ngritje në këtë kohë të vlerave të taksave për qytetarët, sidomos në këtë kohë të krizës ekonomike dhe rritjes së vazhdueshme të shumicës së artikujve”, thuhet në njoftim.

Reagimi i plotë:

© SYRI.net

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...