26 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Atalanta shkruan historinë, fiton Europa Leaguen, e njofton Leverkusenin me humbjen

Atalanta është fituese e Europa League, për sezonin 2023/24. Skuadra italiane shënoi fitore në finale ndaj Bayer Leverkusenit, duke ja shkaktuar humbjen e parë pas 51 ndeshjeve.

Rezultati përfundimtar në ”Aviva Stadium”, në dublin ishte 3-0 për Atalantan.

Të tre golat u shënuan nga sulmuesi nigerian, Ademola Lookman, në minutat 12′, 26′ dhe 75′.

Ky ishte trofeu i parë evropian për skuadrën e Atalantas./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...