13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Atë që po e bën Maduro në Venezuelë, e kishte bërë Millosheviçi në Kosovë

Gazeta e madhe spanjolle ‘El Pais’, përmes një artikulli e ka krahasuar gjendjen e tanishme në Venezuelë me atë të Kosovës, Bosnjës dhe Hercegovinës në vitit e 90-ta.

Në artikull përmendet masakra e Srebrenicës dhe ndërhyrja e SHBA-vë në Kosovë.

“Për dekada të tëra qeveria e Beogradit i kishte shtypur kosovarët. Pas ndarjes së Jugosllavisë, kjo përfshinte praktikën e spastrimit etnik” thuhej në artikullin e gazetës spanjolle.

“El Pais” e quajti Maduron “Një Millosheviç në Karaibe”.

Në artikull thuhet që NATO dhe Amerika nuk duhet të vonohen si në rastin e Kosovës


]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...