9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Atletico Madrid, arriti tek fitorja në pjesën e dytë

Edhe për kundër faktit që para takimit të 1/8 së finalës së Champions League, ku u përballën Atletico Madrid – Juventus, skuadra italiane vlerësohej si favorit, ekipi vendas arriti të shënoj fitore 2 – 0, kryesisht falë lojës së mirë të demostruar në pejsën e dytë.

Fillimi i takimit u përshkua me lojë të nivelizuar ku të dyja skuadrat patën rastet e veta për shënim por 45 minutata e para u përmbyllën pa gola.

Pjesa e dytë doli të jetë vendimtare për epilogun përfundimtarë të ndeshjes, pasi skuadra e Atletico Madridit, shënoj dy herë, në minutën e 78 Jose Gimenez, kalojë në epërsi skuadrën vendase 1 me 0 ndërsa rezultatin përfundimtar e vuri Diego Godin, në minutën e 83 duke i siguruar fitore të rëndesishme skuadrës spanjoll.

Në ndeshjen e mbrëmshme Atletico Madrid, dëshmoj dëshirë dhe angazhim për të arritë deri tek fitorja, ndërsa Juventusi, në pejsën e dytë po thuaja ishte i pa interesuar për lojë dhe nuk arsyetoj epitetin e favoritit që e pati ne këtë ballafaqim.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...