-0.1 C
Pec
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Audi më i shpejtë në dëborë, A1 me goma të dimrit apo SQ7 me gomat e verës

Nëse jeni të interesuar për përgjigjen, sigurohuni që të shikoni videon e drejtuar nga Carwow gjithmonë interesante.

Ne do të themi që në fillim se mundet. Dhe Audi A1 i vogël ia doli që në provën e parë. Me lëvizjen me rrota të përparme dhe një motor benzine të dobët 110 kuaj/fuqi, la pas një bishë me ngasje AWD, një motor V8 me mbi 500 kuaj/fuqi dhe dy herë më shumë peshë.

SUV-ja filloi keq dhe thjesht ndaloi në gjysmë të rrugës lart kodrës dhe më pas u rrëshqit. Nga ana tjetër, A1 arriti në krye pa ndonjë problem të madh. Përpjekja e dytë nuk ishte e frytshme as për SQ7 të fuqishëm.

Dhe më pas ishte koha për një ndryshim që do të rezultonte drastik për performancën e borës – Audi mori goma dimërore. Në garën e tretë, SQ7 u ngjit në mënyrë sovrane në majë, dhe më pas tregoi të gjitha talentet e tij edhe më shumë në sipërfaqen e mbuluar me borë.

Ky është një tjetër tregues i mirë se as me të gjitha rrotat nuk mund të zëvendësojë gomat e dimrit. Nëse nuk ka tërheqje, nuk ka fuqi për t’ju tërhequr. 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...