9 C
Pec
E premte, 7 Maj, 2021

Australia Perëndimore pritet të goditet nga cikloni tropikal

Shërbimet e urgjencës në Australinë Perëndimore kanë hapur strehimore përpara ciklonit tropikal Seroja në orët e ardhshme.

Banorëve në zonën 500 km në veri të Perthit u është kërkuar që të evakuohen ndërsa cikloni i kategorisë dy po vjen drejt bregut nga deti.

Byroja e Meteorologjisë ka thënë se Seroja pritet të sjellë erëra shkatërruese dhe përmbytje të shpejtë.

Zyrtarët përgatiten për nivele të larta dëmtimesh në ndërtesat në rajon.

Kjo është për shkak të pronave që nuk janë ndërtuar për t’i bërë ballë kushteve ciklonike. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...