7.2 C
Pec
E mërkurë, 27 Tetor, 2021

Njeshi

986 POSTIME0 KOMENTET

Ligji për përgjegjësinë disiplinore të gjyqtarëve dhe prokurorëve, kryesuesi i KPK-së takohet me deputetët

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Jetish Maloku, ka pritur në takim anëtarët e grupit punues për mbikëqyrjen e zbatimit të ligjit për “Përgjegjësinë...

Biblioteka Kombëtare bëhet rozë, Jahjaga: Për ato që po e luftojnë kancerin e gjirit

Muaji tetor, shënohet si muaj për ndërgjegjësimin e sëmundjes së kancerit të gjirit. Ky muaj shënohet me aktivitete për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për...

Aktivitetet dhe afatet për balotazh, fushata 5-ditëshe fillon më 8 nëntor

Fushata zgjedhore për subjektet politike dhe kandidatët që do të garojnë në raundin e dytë për zgjedhjet lokale do të jetë 5 ditore, do...

Presidentit të ish-shtetit Serbi-Mali i Zi, i duhen 380 vjet për ta shlyer borxhin mbi një milion euro

Ish-zyrtari i Partisë Demokratike të Socialistëve, Svetozar Maroviq, duhet të paguajë borxhin në bazë të gjobës gjyqësore prej rreth një milion euro në 380...

Afrim Tovërlani në ndalim policor, dyshohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Trajneri i futbollit Afrim Tovërlani është arrestuar mbrëmë pasi i njëjti dyshohet se me thikë e ka kanosur kryetarin e Prishtinës Shpend...

Hyseni (PSD): Kurti po i bënë fajtorë qytetarët për rritjen e çmimeve sepse po e kritikojnë qeverinë

Anëtari i Partisë Socialdemokrate Zgjim Hyseni, ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në reagimin e tij po i bënë fajtorë qytetarët për...

Treni del nga binarët, nuk ka të lënduar

Një tren ka dalë nga binarët në aksin hekurudhor Fushë Kosovë – Prishtinë. Kështu ka njoftuar Mirsim Beqiri, kryesues i Komisionit për Hetimin e Aksidenteve...

BE: Federata e Boksit e Kosovës të trajtohet njësoj si të tjerat

Bashkimi Evropian e mbështet kërkesën e Asociacionit Ndërkombëtar të Boksit që Federatës së Boksit të Kosovës t’i mundësohet pjesëmarrja e barabartë në gara, tha...

Osmani: Shprehja shqiptare ‘bukë e kripë e zemër’ merr kuptim në Darkën e Lamës

Presidentja Vjosa Osmani, e vlerësoi shtrimin e Darkës së Lamës si festën që i jep kuptim shprehjes shqiptare “Bukë e kripë e zemër”. Kjo...

Presidenti i Shqipërisë përkujton babanë e Ramush Haradinajt

Presidenti shqiptar, Ilir Meta, përmes një postimi në Facebook ka përkujtuar Hilmi Haradinajn, babanë e Ramush e Daut Haradinajt. “Sot në përvjetorin e lindjes, përkujtojmë...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
986 POSTIME0 KOMENTET
3690 POSTIME0 KOMENTET
5000 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
7238 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1505 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...