11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Njeshi

902 POSTIME0 KOMENTET

Vuçiq kushtëzon kthimin në bisedime në Bruksel, me tërheqjen e Njësisë Speciale nga veriu

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq po e kushtëzon kthimin në dialogun në Bruksel, me tërheqjen e Njësisë Speciale të Kosovës nga veriu. Vuçiq...

Sveçla dhe Mehmeti monitorojnë situatën në pikë kalimin kufitar të Merdares

Ministri i Punëve të Brendshme  Xhelal Sveçla  dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti, vizituan pikë kalimin kufitar Merdare në mes...

“Pagesat e tabelave nga shqiptarët e Luginës do të kthehen donacion për ta”

Ilir Kërçeli, shefi i kabinetit të Kryetarit të Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, ka njoftuar se të gjitha mjetet që do të mblidhen nga...

Osmani takohen kryeministrin e Kuvajtit, kërkon mbështetje për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në New York ka takuar kryeministrin e Kuvajtit, Sheikh Sabah Al-Khaled Al-Hamad Al-Sabah, të cilin e ka...

Kryetarja e Preshevës mirëpret vendimin e Kosovës për reciprocitet me Serbinë

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani, ka mirëpritur vendimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit në targa me Serbinë. “Mirëpresim çdo vendim...

Presidentja Osmani në SHBA pritet ta takojë sekretarin e NATO-s, Stoltenberg

Presidentja e vendit Vjosa Osmani është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ka zhvilluar takime të shumta me zyrtarë të lartë...

Kamberi: Vuçiq kërkon trazira, vendimi i Kosovës për targat është i drejtë

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, thotë se fajin për situatën e krijuar me targat, e ka Beogradi. Ai mbështet vendimin e qeverisë...

Osmani takon presidentin e Finlandës: Serbia vazhdon të jetë kërcënim për stabilitetin rajonal

Në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, sot presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja e Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, u...

Radojeviq: Serbët janë të vendosur të mbrojnë pozicionin e tyre, shpresojmë në një zgjidhje paqësore

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Milan Radojeviq, ka folur për situatën në Jarinjë e Bërnjak në ditën e dytë të protestës së serbëve kundër...

Spahiu: ”Tani, rasti më i përshtatshëm që qeveria ta kthejë krytë kah veriu pak më seriozisht”

Analisti politik Nexhmedin Spahiu, po vlerëson se tani është rasti më i duhur që qeveria e Kosovës, të kthejë vëmendjen më seriozisht...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...