11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Njeshi

902 POSTIME0 KOMENTET

BE: Kosova dhe Serbia përmes dialogut ta zgjidhin çështjen e targave

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, pas aplikimit të reciprocitetit nga ana Qeveria e Kosovës lidhur me targat e automjeteve të Serbisë, ka thënë...

Bërnjak: Serbët protestues ende në rrugë, nuk raportohet për ndonjë incident

Situata në pikën kufitare në Bërnjak vazhdon të jetë e qetë, teksa disa protestues serbë që po e kundërshtojnë reciprocitetin me targa, vazhdojnë të...

​IPK rekomandon suspendimin e një zyrtari policor, shkaku/ ushtrim ndikimi dhe zbulim i fshehtësisë zyrtare

Departamenti i Hetimeve të IPK-së i ka rekomanduar sot Policisë së Kosovës suspendimin e një zyrtari policor me gradën e nënkolonelit policor. Hetuesit e IPK-së...

Vuçiq: Pala serbe qysh mbrëmë ishte në dijeni për veprimet e sotme të Prishtinës zyrtare.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka kundërshtuar vendosjen e masës së reciprocitetit nga ana e Prishtinës zyrtare për targat, ndërsa u ka bërë thirrje...

Agim Veliu thotë se MPB-ja zbatoi vendimin e nënshkruar nga ai për reciprocitetin me targat

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, thotë se vendimi i sotëm i MPB-së për vendosje të reciprocitetit ndaj Serbisë për targat është zbatim...

Vuçiq: S’ka kuptim dialogu për momentin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar për momentin se nuk ka kuptim mbajtja e procesit të dialogut me Kosovën në Bruksel. Ai në një...

Gazeta Metro: Qeveria Kurti përfundimisht refuzon gaz-përçuesin amerika

Gazeta Metro mëson se Qeveria e Kosovës tashmë e ka njoftuar qeverine amerikane se po e refuzon përfundimisht projektin investiv që do ta lidhte...

Kurti: Në takimin me Lajçakun e ripohova angazhimin e Kosovës për fqinjësi të mirë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në takimin e kësaj pasdite që pati me emisarin e BE-së Miroslav Lajçak e ka konfirmuar se Kosova...

Qeveria ka dilema për gazpërçuesin, ende nuk dihet kostoja totale

Nuk ka të bëjë me gazin amerikan, e as nuk pritet ta sigurojë njohjen nga Greqia. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, mohoi se tubacioni të...

Bytyqi e konsideron populizëm të Qeverisë Kurti lirimin e studentëve nga pagesa

Ish-ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, po e sheh si populiste heqjen e pagesës për studentët në arsimin e lartë nga Qeveria Kurti. Ai tha se...

TOP AUTHORS

0 POSTIME0 KOMENTET
46504 POSTIME0 KOMENTET
902 POSTIME0 KOMENTET
3169 POSTIME0 KOMENTET
4422 POSTIME0 KOMENTET
1 POSTIME0 KOMENTET
0 POSTIME0 KOMENTET
6392 POSTIME0 KOMENTET
166 POSTIME0 KOMENTET
1387 POSTIME0 KOMENTET
- Advertisment -

Most Read

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...